Warsztaty Dobrej Relacji z Dzieckiem dla Rodziców – poziom 1

Bo… wychowanie to praca nad sobą, a nie praca nad dzieckiem
Anna Malec

KONCEPCJA PEDAGOGICZNA SPOTKAŃ ORAZ SUPERWIZJA PROCESU: ANNA MALEC

EDYCJA: JESIEŃ 2021

Warsztaty Dobrej Relacji to cykl 13 psychoedukacyjnych spotkań dla rodziców i wychowawców, którzy chcą rozwijać umiejętności w zakresie budowania relacji z dzieckiem.

Tematy: poznanie i akceptacja, granice psychologiczne, kształtowanie postawy współpracy, radzenie sobie z uczuciami, rozwiązywanie konfliktów, prowadzenie do samodzielności, wspieranie rozwoju tożsamości społecznej, wzmacnianie poczucia własnej wartości.

CENA: 1300 zł (100 zł/spotkanie/3,5 godz.)

CZAS: 17.30-21.00

INFORMACJE I ZAPISY:

Telefonicznie: 81 44 80 057 lub 690 798 935
Mailowo: spotkania@rozwinskrzydla.org
Koordynator: Kamil Kanadys

Wielkość grupy: 8-12 osób
Zaświadczenia: na wniosek uczestnika
Grupa ma charakter zamknięty – można dołączyć najpóźniej na drugim spotkaniu.
Potwierdzeniem zapisu jest wpłata 300 zł na konto Fundacji Rozwiń Skrzydła
Nr konta: 37 2030 0045 1110 0000 0226 8560 tytułem: WDR-JESIEŃ 2021, imię i nazwisko

Tej jesieni uruchamiamy dwie równoległe grupy – kliknij i dowiedz się więcej o wybranej 🙂

Opinie uczestników:

Dużo czasu zajęło mi by zapisać się na Warsztaty. Sądziłam, że jest mi to niepotrzebne. No bo jak ktoś może twierdzić, że nie umiem wychować swojego dziecka, przecież każdy jakoś dał sobie radę bez jakichś kursów. Potem długo szukałam miejsca, gdzie chcę je zrealizować. Kiedy podjęłam decyzję o ich rozpoczęciu ciągle zastanawiałam się czy to jest dla mnie.

Jak mogłam wtedy tak myśleć?! Zapisując się do FRS czułam, że to jest miejsce dla mnie. Nie pomyliłam się. Co dały mi Warsztaty w Fundacji Rozwiń Skrzydła? Grupę wsparcia, zarówno wśród współuczestników jak i prowadzących. Niezliczoną ilość ciepła i serdeczności. Poznanie siebie z innej perspektywy. Uświadomienie sobie tego jak powinna wyglądać prawdziwa relacja z dzieckiem oparta na bezpieczeństwie, miłości i wolności. Możliwość spojrzenia na świat dziecka jego oczami. Zyskałam podstawowe narzędzia do pracy nad sobą, by prowadzić moich synów na każdym okresie ich życia. Każde spotkanie otwierało mi kolejne drzwi, za którymi pojawiały się coraz to ciekawsze i jak się okazywało, potrzebne mi rzeczy.

Atmosfera panująca podczas spotkań była bardzo kojąca, ale jednocześnie motywująca do pracy. Czas tam spędzony był wart każdych pieniędzy i wiem, że przyniósł mi wymierne korzyści. I w tym momencie, w którym jestem po zakończeniu zajęć wiem, że chodzi o to, by wychować dziecko trzeba mieć do tego właściwe narzędzia i warsztat, które zdobyłam podczas tych spotkań. Bez tego tylko gdzieś błądziłam po omacku. WDR to mój punkt wyjścia w pracy nad sobą jako Rodzica. Czekam na więcej takich spotkań.

Gosia

Witam!

Podczas spotkań bywało, że zadania domowego nie odrabiałem więc teraz się zreflektuje moją opinią na temat warsztatów.

Uważam ten czas za bardzo dobrze wykorzystany, nie żałuję ani chwili spędzonej w sali warsztatowej. Dowiedziałem się mnóstwo rzeczy jak powinna wyglądać właściwa relacja rodzica z dzieckiem, jak uczyć dziecko samodzielności, jak stawiać granice, jak rozwiązywać konflikty, jak chwalić itd, itd. Zdobytą wiedzę staram się wcielać w życie, nie wszystko na raz, niektóre tematy pracują szybciej, inne pojawiają się po pewnym czasie. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć i pochwalić się że wprowadzone zmiany u nas w domu funkcjonują i dzieci się do nich dostosowały bez problemu. Dużo pracy jeszcze przed nami jednak warsztaty wyposażyły mnie w odpowiednie narzędzia.

Forma prowadzenia zajęć ciekawa, urozmaicona, scenki sytuacyjne zasługują na olbrzymi plus.

Ukłon w stronę pani Ani i pani Barbary za ogrom pracy i wysiłku związanego z warsztatami oraz podziękowania że mimo wyjątkowej sytuacji dotrwaliśmy do końca.

Pozdrawiam serdecznie

Max