RozkręćMy Dobro dla Matki Ziemi

Projekt „RozkręćMy Dobro dla Matki Ziemi” jest odpowiedzią na problem, z którym borykamy się jako społeczeństwo. Zmiana klimatu oraz jego skutki, wycinka lasów, zmniejszenie zasobów naturalnych, zanieczyszczenie środowiska są tymi wyzwaniami, które wymagają od nas natychmiastowej zmiany zachowań. Ważnym jest by dzieci od najmłodszych lat uczyły się poprzez własne doświadczenie sprawczości w działaniach proekologicznych na przykład poprzez segregowanie śmieci, zakręcanie wody podczas mycia zębów, gaszenie światła, kupowanie mniejszej ilości zabawek lub tworzenie zabawek ekologicznych, twórcze wykorzystanie odpadów.

W ramach projektu „RozkręćMy Dobro dla Matki Ziemi” od grudnia 2021 do lutego 2022 nawiązaliśmy współpracę z 10 lubelskimi przedszkolami i przeprowadziliśmy warsztaty na temat recyklingu i zrównoważonego rozwoju dla 464 dzieci. Podczas warsztatów przedszkolaki samodzielnie wykonały zabawkę ekologiczną z surowców wtórnych. Społeczność przedszkoli rozpoczęła akcję zbierania plastikowych nakrętek na rzecz Fundacji Rozwiń Skrzydła w swoich placówkach. W ten sposób dzieci w praktyce wdrożą działania proekologiczne, o których mogły dowiedzieć się podczas warsztatów.

W zamieszczonych poniżej plikach można pobrać materiały z konkretnymi przykładami zachowań proekologicznych.

ZatroszczMy się wspólnie o Dobro Matki Ziemi! ☺️


Projekt został zrealizowany w ramach konkursu: “30 grantów na 30 lat bp w Polsce – w trosce o przyszłość i zrównoważony rozwój społeczności lokalnych w obszarze: woda, energia, recycling”