Zima w mieście 2019

ZIMA W MIEŚCIE 2019

W okresie ferii zimowych nasza fundacja organizowała półkolonie pod tytułem „Dookoła świata z Fundacją Rozwiń Skrzydła” w siedzibie Niepublicznej Szkoły Podstawowej SKRZYDŁA w Lublinie przy ul. Jutrzenki 22.

Półkolonie były podzielone na dwa turnusy w okresie: 11-15.02.2019 (7.00 – 17.00), 18-22.02.2019 (7.00 – 17.00).

Uczestnicy byli podzieleni na grupy ze względu na wiek: 6-9 lat i 10-14 lat. Opiekę nad dziećmi sprawowali  doświadczeni wychowawcy, animatorzy, od wielu lat współpracujący z Fundacją.

Cena wypoczynku obejmowała: wszystkie elementy programu zajęć, opiekę wykwalifikowanej kadry pracującej zgodnie z wartościami pedagogicznymi Fundacji Rozwiń Skrzydła pod kierunkiem Anny Malec, całodzienne wyżywienie (śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek), ubezpieczenie NNW. Wypoczynek podlegał nadzorowi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Program półkolonii zakładał poznawanie każdego dnia konkretnego kraju. W pierwszym turnusie były to: USA, Kenia, Indie, Ukraina, Hiszpania. W drugim turnusie: Francja, Chiny, Kanada, Egipt, Australia.

Plan dnia zawierał w sobie liczne ciekawe zabawy tematyczne, koloturnieje, treningi z rożnych dyscyplin sportowych dopasowanych do konkretnego kraju, który był odkrywany w danym dniu. W każdym turnusie uczestnicy mieli wyjście do kina na wybrany film: „Mia i biały lew” (Kenia), „Ania z Zielonego Wzgórza” (Kanada). Również w każdym turnusie odbyło się wyjście na basen do Aqua Lublin.

Zadanie w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży
realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin